Virtuální výlety: Liberec kontra Reichenberg - město očima historiků a architektů

6. květen 2021

Videoseriál Severočeského muzea představuje město Liberec z neobvyklého úhlu pohledu. Architekti, kurátoři i památkáři vás v něm provedou ulicemi města a na konkrétních místech vysvětlí, jak se historicky měnila jeho architektura, vzhled konkrétních budov i celých čtvrtí. Seriál speciálních komentovaných prohlídek navazuje na stejnojmennou výstavu v Severočeském muzeu a rozšiřuje ji o zajímavá srovnání.

Všechny epizody

V jednotlivých dílech se můžete těšit třeba na historii obchodního domu Ještěd, Liebigova městečka, dolního centra a jiných zajímavých lokalit. Chybět nebudou ani kontroverzní témata současné podoby města. Jestli chcete o Liberci vědět víc, stačí se dívat a poslouchat.

autor: reČRoL | zdroj: Severočeské muzeum v Liberci
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová