Teď žiji na obláčku, většina ohlasů je kladná, pochvaluje si ředitel opraveného libereckého muzea

Severočeské muzeum v Liberci prošlo v letech 2018 až 2020 nákladnou rekonstrukcí a, pokud to epidemiologická situace dovolí, brzy se otevře návštěvníkům. Ředitel muzea Jiří Křížek přišel povyprávět nejen o nových expozicích.

Čtěte také

Před pár týdny v muzeu natáčela i ČT pořad Toulavá kamera a také se odtamtud v neděli 7. února vysílal přímý přenos koncertu klasické hudby, který připravil liberecký spolek Kultura z.s.
Pan ředitel Jiří Křížek v našem vysílání Pavlu Kudrnovi prozradil nejen, co je a co bude v muzeu nového.

Jak se v muzeu vystavuje živý exponát a bylo tam někdy studio Českého rozhlasu? Kdy se chystá muzeum otevřít veřejnosti? A co do doby, než se opravdu otevře, svým příznivcům nabízí? Patří do muzea plast? Co návštěvníci obvykle míjí bez zájmu? A nenechte si ujít ani závěrečný „křížkový“ výslech o nej exponátech muzea. Poslechněte si to.

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.