-
70 let turnovského Granátu: Tradice broušení drahých kamenů v Turnově sahá až do středověku
Už od roku 1953 se v turnovském družstvu umělecké výroby Granát vyrábějí originální šperky s českými granáty. Putovaly ke zlatým a českým slavíkům, i na světové výstavy.
-
Stanice Kořenov: Železniční společnost Tanvald
Redaktor Pavel Petr se znovu vydal do Kořenova, tentokrát blíže představit Železniční společnost Tanvald, která pořádá akce spojené s kořenovskou zubačkou.
-
Živě od vás: Pec je fenomén, nenutí vás k ničemu, směje se pecařka Hana z Oldřichova
Navštívili jsme paní Hanu Myslivcovou v Oldřichově v Hájích. Právě dokončila pec na kolečkách, se kterou jezdí do školek a učí děti, jak se pečou koláče a brambory.
-
Plochánky z Podkrkonoší
Až do popeleční středy se v dobách našich babiček mohlo hodovat. Ale protože v únoru se zásoby ve spíži již tenčily, nemohlo se hodovat každý den.
-
60 let od požáru: Zavolali kluci z Ještědu, že Ještěd hoří, vzpomíná pamětník Ladislav Tomas
Před šedesáti lety vyhořela horská chata na Ještědu. Později ji nahradila nová dominanta Liberce, horský hotel s vysílačem navržený architektem Karlem Hubáčkem.
-
Šestnáctiletý sdruženář Lukáš Doležal pokračuje v rodinné tradici, lyžím se věnovali i děda a táta
Profese se někdy dědí z otce na syna. A také z dědy na vnuka. Takový je příběh nedávného vítěze zimních olympijských her mládeže, sdruženáře Lukáše Doležala.
-
Vepřové žebírko v rendlíku podle receptu z roku 1864
V dobách našich babiček byly hospodyně odkázané hlavně samy na sebe. Doma si připravovaly třeba i kořenící směsi, dokonce i tekuté.
-
Železniční stanice Kořenov: Muzeum ozubnicové dráhy
Redaktor Pavel Petr se tentokrát po kolejích vydal do železniční stanice Kořenov. A zaměřil pozornost nejen na samotné nádraží.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- následující ›
- poslední »
E-shop Českého rozhlasu
Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.
Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby


Citlivý člověk
Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.