V Libereckém kraji #kulturaprezije: Jedeme dál!

V Libereckém kraji #kulturaprezije: Umění mezi uměním aneb Melodie klasické hudby v chrámu múz

11. únor 2021, aktualizováno

Pusťe si záznam koncertu vážné hudby z nově zrekonstruovaného Severočeského muzea v Liberci, natočený 7. února 2021.

Zatleskat umělcům a pořadatelům můžete na transparentní účet číslo 115-3105420267/0100.

Účinkují: kvintet Prague BRASStet, JV Collegium, tanečníci Alexey Yurakov a Maria Gornalova, sólista DFXŠ Josef Kovačič, soubor Regnis, trumpetista Zdeněk Lorenz, klavírista Maxim Biriucov.

Zveme vás na online návštěvu libereckého Severočeského muzea, během které se budete moci zaposlouchat do známých tónů klasické hudby od ještě známějších autorů, například Antonína Dvořáka, Josefa Myslivečka, Wolfganga Amadea Mozarta i Ludwiga van Beethovena. 

Možnost propojení živého umění s novými expozicemi muzea byla pro organizátory projektu #kulturaprezije velmi lákavá, a proto ji spolu s umělci s velkou radostí přijali. Připojte se a tuto výjimečnou atmosféru si s námi užijte.

Vystupující umělce můžete také finančně podpořit na transparetním účtu číslo 115-3105420267/0100. Stejně tak můžete podpořit projekt #kulturaprezije ve sbírce na portálu donio a pomoct tak dalšímu fungování a technickému zabezpečení této i všech dalších akcí.

autor: reČRoL | zdroj: Spolek Kultura
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.