Zázvorky podle receptu z Kuchařské školy Marie Svobodové z roku 1894

Do Vánoc zbývá ještě dost času, ale čas na pečení vánočního cukroví se krátí. Některé potřebuje i měsíc na rozležení. A mezi takové patří zázvorky, které připomenou Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření.

Recept uvádíme v původním znění, jak ho zaznamenaly dobové kuchařky:

28 dkg cukru, 5 žloutků, 1 vejce tře se 1/2 hodiny, přidá pak podle chuti zázvoru, trochu citrónové kůry a konečně asi 26 dkg mouky (mouky musí se dávati opatrně, aby nebylo těsto příliš řídké, ani příliš tuhé — udaná váha jest jen přibližná), dobře promíchá, dá pak se na vále rychle dohromady.

Těsto se na vále na malíček rozválí a zázvorkovou formičkou vypíchají zázvorky. Kladou se na prkénko moukou poprášené a nechají přikryté přes noc. Druhého dne dají se na vymaštěný plech a pekou se. Nesmí se spodem připálit a musí býti bledě žluté barvy.

Zázvorky pekou se obyčejně jen 1/4 hodiny, déle pečené jsou nízké. Když vystydly, sejmou se z plechu a uloží se do krabice do chladné místnosti na 3-4 týdny.   

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.