Zázvorky podle receptu z Kuchařské školy Marie Svobodové z roku 1894

Do Vánoc zbývá ještě dost času, ale čas na pečení vánočního cukroví se krátí. Některé potřebuje i měsíc na rozležení. A mezi takové patří zázvorky, které připomenou Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření.

Recept uvádíme v původním znění, jak ho zaznamenaly dobové kuchařky:

28 dkg cukru, 5 žloutků, 1 vejce tře se 1/2 hodiny, přidá pak podle chuti zázvoru, trochu citrónové kůry a konečně asi 26 dkg mouky (mouky musí se dávati opatrně, aby nebylo těsto příliš řídké, ani příliš tuhé — udaná váha jest jen přibližná), dobře promíchá, dá pak se na vále rychle dohromady.

Těsto se na vále na malíček rozválí a zázvorkovou formičkou vypíchají zázvorky. Kladou se na prkénko moukou poprášené a nechají přikryté přes noc. Druhého dne dají se na vymaštěný plech a pekou se. Nesmí se spodem připálit a musí býti bledě žluté barvy.

Zázvorky pekou se obyčejně jen 1/4 hodiny, déle pečené jsou nízké. Když vystydly, sejmou se z plechu a uloží se do krabice do chladné místnosti na 3-4 týdny.   

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?