Znamení:
Panna
Životní motto:
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Co dělám v rozhlase:
Hledám a natáčím zajímavé příběhy lidí, ale i věcí, o zajímavých i na zajímavých akcích. A také se snažím předávat dobré rady od zkušených lidí z různých převážně technických oborů. Takže vlastně hlavně koukám a poslouchám, co se děje kolem a to zajímavé se snažím zprostředkovat posluchačům.
Před rozhlasem:
Bylo toho hodně, takže jen stručně: v mediálním světě několik komerčních rozhlasových stanic, jeden tištěný deník a jeden týdeník. V manuálním světě od obsluhy vodní elektrárny přes elektrikáře po automechanika. Zkrátka práce všeho druhu.
Co mě baví:
Je toho hodně. Například auta, divadlo, focení, muzika, výlety, řemesla, lidi a samozřejmě rozhlas.
Všechny články
-
Janovické poustevny vytvořili podle legendy mniši z dominikánského kláštera v Jablonném v Podještědí
Dva mniši z dominikánského kláštera v Jablonném v Podještědí se po zrušení klášterů v roce 1788 usadili nedaleko Janovic v Podještědí. U skal si prý postavili malý srub.
-
Město nám hodně pomohlo, děkujeme, říká Tomáš Kysela z Technického muzea. Potřebují ale i vaši pomoc
Protiepidemická omezení drtí různé spolky, například i Technické muzeum v Liberci. I přes jednorázovou pomoc města hrozí, že dlouho nepřežije.
-
Všechno tohle udržet a ještě u toho mám dýchat? Náš kolega vyzkoušel cvičení FitPainFree
Jak probíhá úvodní lekce cvičení, se za lektorkou Janou Boučkovou vydal redaktor Jaroslav Hoření přesvědčit na vlastní záda.
-
Oprava varhan v Jablonném: Byli jsme to třikrát měřit, abychom se nesekli, prozrazuje varhanář
Žloutek a syn, varhanáři ze Zásady opravují další výjimečný „královský“ nástroj, varhany pro Baziliku sv. Vavřince a sv. Zdislavy. Byl u toho redaktor Jaroslav Hoření.
-
Po bitvě u Kursku skončil v bažině, teď motor z tanku znovu přede. Zprovoznili ho v Bílém Potoce
Epidemie dopadá i na motorkářskou dílnu v Bílém Potoce, práce tam ale nestojí. Momentálně tam dokončují renovaci motoru z německého tanku z druhé světové války.
-
Černou čedičovou stěnu v Podještědí neochránila před rozebráním ani čertovská pověst
Nedaleko Českého Dubu stávala kdysi mohutná, dvanáct kilometrů dlouhá a až deset metrů vysoká souvislá čedičová stěna. Do dnešních dnů se z ní dochovalo jen několik částí.
-
Velikonoční tradice den po dni. Vyzkoušíte některé z nich?
Začal Pašijový nebo také svatý týden a tak si budeme připomínat pohanské i křesťanské velikonoční tradice. Připravili ho Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření.
-
Online výuka: 4x to funguje, popáté to spadne, je to výzva i pro děti, přiznává učitelka Štěpánka
Domácí výuka je náročná nejen pro děti či rodiče, ale také pro učitelky a učitele. Jak na zvládnutí techniky, tak i na přípravu a vlastní výuku. P
-
FOTONÁVOD: Jak uplést pomlázku z 8 prutů
Jedním ze symbolů Velikonoc je pomlázka. Přeneseně tak bývá nazývána koleda přinášející výslužku za vyšlehání. Pomlázkou je především spleteny svazek proutků. Jak na to?
-
Makové placičky
Tentokrát si s Vladimírou Jakouběovou něco upečeme. Budou to makové placičky, které se pekly jako odměna dětem, které na květnou neděli roznášely nové líto.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »