Slepice se zeleninou a houbama

Od zavařování zeleniny a ovoce se v receptech našich babiček vrátíme zase zpátky k běžnému vaření, protože strávníky bylo potřeba nakrmit i v létě. Tentokrát pro nás Jaroslav Hoření a Vladimíra Jakouběová mají recept na slepici se zeleninou a houbama.

Slepici pomalu uvaříme ve vodě. Dáme do rendlíku, polijeme zbylým vývarem, přidáme kousek petržele, celere i se zelenou natí, a hrst na plátky nakrájených hříbků. Necháme vše asi čtvrt hodiny povařit, pak přidáme dvě lžíce bledé jíšky z másla nebo sádla, upravené maso vyndáme, naporcujeme, zbylou omáčku necháme řádně povařiti až do zhoustnutí, okořeníme špetkou květu, neb muškátového oříšku a podle chuti přisolíme.

Hotovou omáčku procedíme na větší kousky nakrájeného slepičího masa a podáváme k tomu na stůl cezené nudle.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová