Kotlety na kmíně podle Elišky Pilné
Nahlédneme do další méně známé kuchařské knihy, bude to Kuchařská příručka pro rodinu o třech i více členech, a zkusíme kotlety na kmíně.
Recept uvádíme v původní podobě, jak je zaznamenaný v dobové kuchařce:
Kotlety se naklepají, osolí a pomoučí. Na 4 kotlety dáme lžíci sádla, půl nakrájené cibule, štipku pepře a kmínu na rendlík zapěniti a na to vložíme kotlety, které po obou stranách 5—10 minut pečeme. Zalijeme malou naběračkou polévky, maso vyndáme, omáčku necháme zahoustnouti a na kotlety ji procedíme.
K tomu dáváme čerstvé nebo smažené brambory.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.