Štěrbák dušený

„Koukej to sníst, je to zdravý," jsme mohli slýchat od svých babiček, někdo to slyší celý život. Mezi takzvaně zdravou zeleninu patřil štěrbák. Co to je a jak to chutná, prozradí Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření.

Recept uvádíme v původním znění, jak je zaznamenaný v dobové kuchařce:

Vezmi osm neb deset kus pěkného žlutého štěrbáku, jehož vnitřní lístky nesmí býti nahnilé neb od hlemýžďů ohryzlé, ober z něho zevní zelené lístky, žluté lístky vyper a na kousky je rozkrájej, vodu z nich vytlač, pak uvař v slané vodě tak, abys je jako špenát v prstech snadno mohla rozmačkat.

Nyní vodu ze štěrbáku sceď, nech jej vychladnout a na drobounko rozsekej. Rozpusť na kuthanu kus čerstvého másla, dej do toho rozsekaný štěrbák a nech vše tak dlouho dusit až zhoustne; k tomu přilej dva koflíky dobré smetany, osol, přidej půl lžičky tlučeného cukru a trochu tlučeného květu. Pak to nech ještě asi čtvrt hodiny dusiti, přimíchej ještě lžíci čerstvého másla do toho a vyndej na mísu. Obložit jej můžeš rozličnou smaženinou.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...