Znamení:
Panna
Životní motto:
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Co dělám v rozhlase:
Hledám a natáčím zajímavé příběhy lidí, ale i věcí, o zajímavých i na zajímavých akcích. A také se snažím předávat dobré rady od zkušených lidí z různých převážně technických oborů. Takže vlastně hlavně koukám a poslouchám, co se děje kolem a to zajímavé se snažím zprostředkovat posluchačům.
Před rozhlasem:
Bylo toho hodně, takže jen stručně: v mediálním světě několik komerčních rozhlasových stanic, jeden tištěný deník a jeden týdeník. V manuálním světě od obsluhy vodní elektrárny přes elektrikáře po automechanika. Zkrátka práce všeho druhu.
Co mě baví:
Je toho hodně. Například auta, divadlo, focení, muzika, výlety, řemesla, lidi a samozřejmě rozhlas.
Všechny články
-
U Chrastavy můžete navštívit repliku středověkého šlechtického sídla Curia Vítkov
U Chrastavy na Liberecku roste středověké sídlo Curia Vítkov. Šlechtický dvorec v podobě, jak mohl vypadat ve 12. století, vzniká na základě archeologických výzkumů.
-
Tříkrálová bába
Tříkrálovou bábu, tedy bábovku, hospodyně v dobách našich babiček pekly pro koledníky. A Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření připomenou i význam svátku Tří králů.
-
Babiččiny kváskové žemle
V receptech našich babiček se často objevuje kynuté těsto a tak se Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření vydají za jeho historií a přípravou kváskových žemlí.
-
Tipy na víkend v Libereckém kraji: Tříkrálové koncerty, Vánoce na zámcích, kamiony LIAZ i kryt CO
Co můžete dělat o prvním víkendu roku 2025 v Libereckém kraji? Máme pro vás několik tipů.
-
Bandorová bába s mákem
V dobách našich babiček byl počátek roku pro hospodáře obdobím pozorování počasí. Jaké pranostiky tak vznikly a jak upéct bandorovou bábu s mákem?
-
Novoroční čočka s uzeným podle babiček z Pojizeří
S Vladimírou Jakouběovou a Jaroslavem Hořením se podíváme, jak vypadal novoroční oběd na přelomu 19. a 20. století a uvaříme čočku.
-
Vepřové kousky s hruškami podle babiček z Pojizeří
Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření prozradí, co to je, vyfukovat či vystřelovat starý rok, a k tomu přidají recept na vepřové kousky s hruškami.
-
Babiččina vánoční vomajda
Vánoční období v dobách našich babiček trvalo do Tří králů. Říkalo se tomu vánoční dvanáctidenní. Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření připomenou jeho zvyky.
-
Z hradu Čap se toho mnoho nedochovalo. Pohled na Čapskou palici a výhled do okolí to vynahradí
Chráněná krajinná oblast Kokořínsko-Máchův je krajem pískovcových skal a hradů. Z většiny jsou dnes zříceniny. Třeba z hradu Čap u Dubé. Zbyla z něj jen Čapská palice.
-
Babiččin vánoční punč
Připomeneme den přípitků, jak se říkalo dnešnímu svátku Jana Evangelisty, a připijeme si vánočním punčem.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »