Znamení:
Vodnář
Životní motto:
Je důležité mít se na co těšit! (Ve dnech, kdy mám pocit, že nejen já, ale i celý svět vstává levou nohou a pošmourná obloha zůstane pošmourná.)
Aspoň to zkusit! (V případech, kdy se pouštím do věcí, které jsou podle mého okolí předem ztracené.)
Co dělám v rozhlase:
Pracuji jako publicistka na regionální stanici Liberec a to moc ráda. Po letech zpravodajství mám čím dál větší pocit, že bez každodenních zpráv se lidé obejdou spíš, než bez příběhů, které dávají životu jednotlivých lidí smysl. A posluchačům podnět, nebo alespoň údiv. Zkrátka jakoukoliv jinou emoci, než je strach nebo vztek.
Před rozhlasem:
V médiích pracuji od roku 1992 a to s krátkými přestávkami, kdy jsem si odběhla vychovávat děti (vlastní), nebo jim (těm ostatním, včetně vlastních) přinášet příběhy v divadle, kde jsem několik let pracovala jako dramaturgyně dětských pořadů. Do svého profesního portfolia můžu zahrnout i pořádání výstav nebo práci v antikvariátu. To ale bylo v minulém století, což se už nepočítá. Škoda.
Co mě baví:
Kromě práce? Na prvním místě knihy. Jsem trochu závislák. Historie. Dobré divadlo, pantomima, scénický tanec. Lyže. Hory. A někdy také doly. Zvláště ty s pískem na pobřeží. A vůbec jakékoliv cesty... A samozřejmě kavárny!
Všechny články
-
O Vlnách s filmovým teoretikem a pamětníkem srpnových událostí, synem rozhlasového režiséra
Film, který pojednává o situaci v Československém rozhlasu v kritickém období srpna 1968, bude Českou republiku zastupovat i v nominacích na filmového Oscara.
-
Tipy na víkend v Libereckém kraji: Zůstaňte doma a poslouchejte Český rozhlas Liberec
Nikdo to neplánoval, počasí ale rozhodlo, že víkend v polovině září není nakloněný venkovním akcím.
-
O úrodě, dotacích, maržích v obchodech i budoucnosti farem s Jiřím Teplým z krajské agrární komory
Vláda schválila dotace pro ovocnáře, kteří přišli kvůli mrazům o úrodu. Nejhůře dopadli na Turnovsku a Litoměřicku, jak říká Jiří Teplý z regionální Agrární komory severní.
-
Co se děje s vodou před tím, než přiteče do kohoutku. Na návštěvě v úpravně vody v Bedřichově
Toho, kdo míří do Bedřichova z Jablonce nad Nisou, možná někdy napadlo, co se odehrává v obrovské budově úpravny vody. Odkud voda přitéká, co se s ní děje a kdo ji využívá?
-
Zahrádkář se bez kompostu neobejde. V Turnově ho vyrábějí i z bioodpadu z tamních zahrad
Všichni zahrádkáři dobře vědí, že základem dobré úrody je kvalitní kompost. Redaktorka Jana Švecová se rozjela se do Turnova, kde je druhá největší kompostárna v kraji.
-
Koncem srpna 1820 koupili Sychrov Rohanové. Přestavěli ho na velkolepé vévodské sídlo
Bezvýznamný, vyhořelý zámek Sychrov koupil na konci srpna v roce 1820 francouzský rod Rohanů. Jeho členové žili na Sychrově po pět generací a dali památce současný vzhled.
-
O historii, současnosti i blízké budoucnosti přehrady Harcov s architektem Jiřím Janďourkem
Liberecká přehrada slaví 120 let od své kolaudace. Aktuálně tam probíhá rozsáhlá rekonstrukce, která začala vypouštěním nejstarší údolní přehrady v Čechách v roce 2022.
-
Před 127 lety vyjela ulicemi Liberce poprvé tramvaj. Jak se řídila a kudy vedla první trať?
25. srpna 1897 se ulicemi Liberce poprvé rozjela tramvaj. Liberec se stal po Praze a Teplicích teprve třetím městem u nás, které se mohlo pyšnit tramvajovou dopravou.
-
Sychrov opět ožije Skotskými hrami. V jakých disciplínách se tam závodí?
Letošní Skotské hry na Sychrově se konají v sobotu 24. srpna. Opět tam budou muži v kiltech, ochutnávky skotských specialit i skotská muzika. Hlavně se ale bude závodit.
-
O festivalu Lípa Musica i proč jejím ambasadorem Jiří Pavlica s ředitelem projektu Martinem Prokešem
6. září odstartuje 23. ročník festivalu Lípa Musica. O novinkách, zajímavých souborech i nezvyklých prostorách si s Martinem Prokešem povídala redaktorka Jana Švecová.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »