Udělejte si místo v obýváku, o nedělích se u vás bude tančit aneb V Libereckém kraji #kulturaprezije

11. prosinec 2020

Spolek Kultura, z. s. společně se Statutárním městem Liberec, Libereckým krajem a Českým rozhlasem Liberec a za podpory Kulturního centra 101010 Vratislavice nad Nisou spouští od neděle 1. 11. 2020 seriál streamovaných koncertů hudebních uskupení z celého Libereckého kraje.

Všechny epizody

Projekt #kulturaprezije můžete finančně podpořit

Čtěte také

Práce v kultuře je práce jako každá jiná. Živí tisíce lidí a nejsou to jen lidé před kamerou nebo na podiu, ale také lidé okolo. Technická podpora všech hudebních i divadelních akcí je velmi opomíjena, a přitom je důležitou součástí týmu kolem každého kulturního dění. Jinými slovy, není to jen jeden člověk, kterého vidíte na pódiu. Zpěvák, kterého zbožňujete díky jeho textům a hlasu, nebo herec, kterého milujete kvůli jeho umu vtáhnout vás do děje. Je to obrovský tým lidí, díky kterým můžete toto vše obdivovat, užívat si to a možná na chvíli zapomenout na starosti.

Musíte být doma? V pořádku! Kultura přijde za vámi. Od 1. listopadu spouštíme společnou akci na podporu kultury našeho kraje, neděle věnujeme kultuře. Jak říkají sami organizátoři ze spolku Kultura, z.s.: „Pojďme si kulturu opatrovat. Pojďme si ji hýčkat. I v našem kraji máme skvělé muzikanty a divadelníky. Dáme jim prostor. Každý z Vás si jistě přijde na své a z velkého množství žánrů si vybere to pravé. Swing, jazz, dechovka, funky, rock i punk. Čeká nás velká přehlídka talentů Libereckého kraje. Kapely i taneční orchestry Vám přivedeme přímo do obývacích pokojů a dáme Vám šanci podpořit je.“

Český rozhlas Liberec se připojuje a bude koncerty z Kulturního centra 101010 Vratislavice nad Nisou přenášet. Najdete je zde, nebo na našem Facebooku.

Těšit se můžete na zajímavé povídání a skvělou muziku. A můžete umělce i podpořit, na portálu e-vstupenka, kde si zakoupíte virtuální vstupenku a poděkujete tak interpretům za zpříjemnění listopadové neděle. Každá koruna v této době pomůže a Vy tak budete moci z bezpečí domova být u toho.

autor: reČRoL | zdroje: Spolek Kultura , z. s.
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?