Udělejte si místo v obýváku, o nedělích se u vás bude tančit aneb V Libereckém kraji #kulturaprezije

V Libereckém kraji #kulturaprezije: Česká Lípa Online

Sledujte přenos koncertu českolipských kapel Helicopter, Montauk, Papír Sklo Plasty a Lingers.On v neděli 6. prosince od 14 hodin.

Z České Lípy se v minimarathonu přijedou představit:

Helicopter: Parta, která se dala dohromady během studentských let na gymnáziu v České Lípě. Složení Honza Kytka (zpěv), Tomáš Kytka (bicí), Tomáš Bláha (sólová kytara) a Ondřej Vosála (basová kytara). Jedna z prvních kapel, která rozjela v roce 2017 sérii koncertů projektu Škola Rocku.

Montauk: Tato čtveřice, pocházející ze samého srdce Sudet, se pohybuje na hraně stylů, které lze nezasvěcenému posluchači jen stěží popsat. Určitě se ale připravte na dávku emocí doprovázejících každého mladého člověka na cestě k dospělosti, podpořenou energickým instrumentálem. Pravidelně vystupují na akcích Školy Rocku.

Papír Sklo Plasty: Rockové uskupení s pověstnými energickými koncerty patří již 18 let mezi pilíře českolipské hudební scény a jeho členové mají mnohé zkušenosti s hraním po Čechách i Evropě s dalšími projekty a spoluhráči (The Roads, Chief Bromden, Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó, Jim Kroft). Kapela nyní koncertuje s písněmi z chystané čtvrté studiové desky, ve kterých mapuje život kultovního pražského démona Jiřího Káry, jehož svatební video je mnoho let nesmrtelným internetovým fenoménem.

Lingers.On: Českolipská legenda v čele se suverénním Arnoštem Samešem. Rafinovaná, ale zároveň barevná a odlehčená rock popová netuctová muzika, která ctí kořeny a zároveň dýchá současností. 

autor: reČRoL | zdroje: Spolek Kultura , z. s.
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.