Udělejte si místo v obýváku, o nedělích se u vás bude tančit aneb V Libereckém kraji #kulturaprezije

V Libereckém kraji #kulturaprezije: The Grizzlies

Sledujte přenos koncertu skupiny The Grizzlies v neděli 22. listopadu od 17:30 hodin.

The Grizzlies je liberecko-frýdlantská kapela s vlastní tvorbou a lokální tématikou. Členové: Pavel Polčák (bicí) Milan Bernkopf (kytara, zpěv) Radek Michalko (basa, zpěv) Tomáš Morava (uklele, kytara, housle, zpěv).

Poprvé spolu ve triu kytara-basa-bicí hráli na podzim 2008. Asi za 2 roky sestavu opustil Milan, aby se po 3 letech zase vrátil. Mezitím s Petrem Glombem na postu kytary zažívala kapela lokální úspěch s písní „Frýdlant". Videoklip má na You Tube dodnes kolem 30 000 shlédnutí. Kapela také natočila CD se shodným názvem. Koncem roku 2013 hudební seskupení citelně zasáhl odchod Pavla z postu bicích. Nahradil ho multiinstrumentalista Tomáš Morava.

V současnosti kapela opět hraje v původním složení a Tomáš místo hry na bicí obohacuje svět zpěvem a hrou na několik hudebních nástrojů. Občas si s Grizzlies zahraje ještě kytarista a zpěvák Jakub Hauf. Skupina značně obohatila repertoár o „nové kusy", nyní pracuje na nahrávkách. Kromě videoklipu Frýdlant lze na Youtube najít ještě další tři videa: Hvězdoplán, Rizoto a Čaroděj.

autor: reČRoL | zdroje: Spolek Kultura , z. s.
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser