Udělejte si místo v obýváku, o nedělích se u vás bude tančit aneb V Libereckém kraji #kulturaprezije

V Libereckém kraji #kulturaprezije: Divoký Astma

Sledujte přenos koncertu skupiny Divoký Astma v neděli 29. listopadu od 19 hodin.

Jablonecká ska-punková kapela vznikla v roce 2001 a jejími zakladateli a jedinými stále působícími členy jsou Jan Venca Francke (elektrická kytara, basová kytara, zpěv) a Viktor Hájek (basová kytara, elektrická kytara, zpěv). Za léta působení na regionální hudební scéně prošla kapela mnoha obměnami, a to jak v seskupení, tak také hudebně. Když se dnes zeptáte členů kapely, kam by svou hudbu zařadili, většinou odpoví: „No, já nevím, je tam toho dost…,” a svou tvorbu popisují takto: „Plus mínus tři akordy, sloka, refrén, sloka, refrén, refrén, na konci zrychlit, velké množství esence trapnosti, následně konce dle libosti jednotlivých členů.”

Uskupení momentálně hraje ve složení: (20 %) Jan Venca, (20 %) Viktor Bambus, (20 %) Roman Barborius, (20 %) Pandus Vítokus, (20 %) Femme fatale Pája. Punkové kořeny Divoký Astma rozhodně nezapře, posuďte sami.

autor: reČRoL | zdroje: Spolek Kultura , z. s.
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.