Udělejte si místo v obýváku, o nedělích se u vás bude tančit aneb V Libereckém kraji #kulturaprezije

V Libereckém kraji #kulturaprezije: The Scoffers

Sledujte přenos koncertu kapely The Scoffers v neděli 1. listopadu od 19 hodin.

Rockovou kapelu The Scoffers založili v roce 2011 Tomáš "Pospy" Pospíšil (zpěv), Ondra Prchal (kytara) a Vojta Růzha (baskytara), po pár letech se ke kapele přidal Vítek Příkaský (kytara). Kapela vystřídala několik bubeníků, počínaje Zdeňkem Drábkem, přes Matěje Macka, Tomáše Hájíčka Jr. (Krucipüsk) a Honzu Jirsu až po současného Vojtu Šilhána (Imaginárium a Big'O'Band).

Koncem roku 2018 prodělala kapela zásadní personální změny, z kapely odešli Vojta Růzha a Ondra Prchal, roli baskytaristy přijal Honza Plášil (SHK). Nyní čtyřčlenná kapela také přepsala většinu textů z angličtiny do češtiny, zpívá už výhradně česky a anglický tak zůstal jen její název - The Scoffers. Hudebně se kapela odkazuje na velikány, jakými jsou Nirvana, Foo Fighters a Pearl Jam. Zvuk a hudba těchto kapel se určitě odráží i v inspiraci za repertoárem The Scoffers.

autor: reČRoL | zdroje: Spolek Kultura , z. s.
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová