Pstruhová sezóna začala. Co je dobré vědět, než se na ně vypravíme? Zeptali jsme se rybářů

16. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pstruh duhový - asi před 100 let se začal vysazovat do našich vod (původem z Ameriky)
0:00
/
0:00

16. dubna začala letošní pstruhová sezóna. Doba tření pstruha obecného, po kterou se tato ryba lovit nesmí, skončila. V dubnu se pstruzi můžou chytat od 6 do 20 hodin, a to třeba přívlačí nebo na umělou mušku. V seriálu týdne jsme oslovili odborníky, abychom si připomněli nejdůležitější pravidla lovu pstruhů, které je potřeba dodržovat, i tipy, jak, kde a na co nejlépe lovit.

Čtěte také

Od člena rybářské stráže Pavla Kejzlara se dozvíte, jaká jsou platná pravidla pro lov pstruhů v tomto roce, a také jestli můžete chytat pstruha bez rybářského lístku. Připomene také jak se u vody chovat a kam s případným nepořádkem, který by po rybáři zůstal, včetně případného vyvrhnutí ulovené ryby.

Sportovní rybář Vladimír Jiříček poradí, kdy pstruzi berou a kam bychom na ně měli jít, jaká rybářská technika je pro lov pstruhů nejvhodnější, zda bychom jako nástrahu používat něco živočišného a také jaká je aktuální platná nejmenší míra pstruha.

Dalšího člena rybářské stráže, pana Petra Křenovského st., jsme požádali, aby přiblížil, odkdy jsou pstruzi v českých vodách, jak se sem dostali a jaké druhy pstruhů u nás můžeme potkat. Připomeneme si také, proč je vlastně pstruh od září do 16. dubna hájený.

Čtěte také

S rybářským technikem Alešem Křížem se vydáme do rybí líhně, abychom zjistili, jak se rybáři starají o tom, aby bylo v našich tocích dostatek nejenom pstruhů, a Jan Bubeník z rybářských potřeb v Rychnově u Jablonce nad Nisou poradí, co bychom neměli zapomenout, když půjdeme na pstruhy, jaké jsou vhodné nástrahy a jestli je některá z nových technologických pomůcek, které usnadňují rybolov, je vhodná přímo na pstruhy.

Spustit audio

Související