Nesmíte čekat žádný trofejní úlovek, říká o rybolovu na sklonku zimy zkušený rybář

I na přelomu zimy a jara můžete chodit na ryby. Jaké druhy můžeme teď lovit, i jak na ně správně políčit, na to se moderátor Jakub Marvan zeptal zkušeného rybáře Jana Bubeníka.

Jan Bubeník v našem studiu

Jan Bubeník dal posluchačům nejen praktické rady k samotnému rybaření, například jaké vybavení si s sebou k vodě vzít, nebo jakou nástrahu si připravit. Dal také tipy na výběr vhodné lokality. Ten je teď samozřejmě těžší vzhledem k platným omezením pohybu lidí mimo jejich obec. Řeč byla také o legislativě, kterou se rybářský sport řídí. Tedy například jaké druhy ryb je v tomto období povoleno lovit nebo od kolika let podle zákona můžou začít s rybařením děti. Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.