Všichni je potřebují, nikdo o nich nemluví. Veřejné toalety

Také se vám to už stalo? Vlakem, autobusem nebo autem přijedete do nějakého města a první, co hledáte, nejsou památky nebo úřady, ale toalety! Jak jsou na tom města v Libereckém kraji? Zaměřili jsme se na pětici z nich.

Redaktorka Jana Švecová se rozhodla, že zmapuje téma, o kterém nikdo nemluví, ale všech se týká. Nejprve se vypravila do České Lípy, aby zjistila, kde a jak tam fungují veřejné toalety.

Zjišťovala také, jaké možnosti mají obyvatelé a návštěvníci v Jablonci nad Nisou. Z Liberce se tam vypravila tramvají a zkoumala i to, jak jsou na tom cestující, kteří na autobusovém nádraží vystoupí třeba z autobusu na lince z Prahy.

V cestě za poznáním, jak jsou na tom větší města a turistická centra s veřejnými toaletami, uděláme sondu i do brány Českého ráje - Turnova.

Krajské město Liberec se chlubí nejen Ještědem, ale i dalšími lákadly, včetně projektu Křišťálového Údolí. Jaký obrázek si ale návštěvník udělá, když přijede do města a jeho první kroky vedou na toalety?

A ve zjišťování stavu a počtu veřejných toalet v některých městech Libereckého kraje nevynecháme Frýdlant, historického město a pomyslnou bránu do severní části Jizerských hor, které navštěvuje hodně turistů nejen v době Valdštejnských slavností nebo Letní jazzové školy.

autoři: Jana Švecová , reČRoL
Spustit audio

Související