Kapr se slaninou a rozmarýnem

Kromě venkovské a měšťanské kuchyně nesmíme v dobách na přelomu 19. a 20. století zapomenout také na klášterní kuchyni. I tam se zrodila řada zajímavých pokrmů. Recept na jeden z nich, kapra se slaninou a rozmarýnem mají Jaroslav Hoření a Vladimíra Jakouběové.

Celý kapr se nasolí a slaninou protáhne. Peče se na slanině a kropí se červeným vínem; když se dopéká, posype se snítkami rozmarýnu. Upečený ostrým nožem se rozkrájí se na dílky, opět se spojí a stlačí, jako by byl vcelku, pokropí se šťávou ze zapékání a dá se k němu strouhaný křen. Podává se s vařenými bramborami.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.