Babiččiny domácí nudle

Udělat domácí nudle patřilo v dobách našich babiček k základním dovednostem. Jak na to, poradí Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření a přidají i něco z historie nudlí.

Ingredience
  • polohrubá pšeničná mouka
  • hladká pšeničná mouka (oba druhy mouky dávkujeme zhruba půl napůl)
  • vejce
  • trocha vody

Na vál nasypeme obě mouky, vytvoříme důlek, do něj rozklepneme 2–3 čerstvá vejce (podle množství mouky) a nožem je začneme zapracovávat. Přidáme trochu vody a těsto dobře prohněteme. Z hotového uděláme bochánek.

Vál posypeme polohrubou moukou a začneme válet těsto, přičemž se placku snažíme roztáhnout co nejvíce do stran, aby těsto bylo co nejtenčí. Plát těsta necháme sušit na čisté utěrce. Sušíme asi půl hodiny. Těsto by mělo být jen lehce proschlé a ohebné, nenecháme ho uschnout úplně.

Nerovné okraje ořízneme, těsto nakrájíme na cca 3 cm široké proužky, které naskládáme na sebe a krájíme tenké nudličky.

Hotové nudličky použijeme rovnou do polévky nebo je usušíme na síti a uložíme v uzavíratelné nádobě, kde vydrží až půl roku.

Ze stejného druhu těsta můžeme připravit fleky a široké nudle. Chceme-li drobení do polévky, přidáme do těsta víc mouky, aby bylo tužší a potom ho nastrouháme na struhadle s velkými oky.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.