Rybí polívka podle Ludmily Dobrovolné z konce 19. století

Postní období máme spojené s poměrně chudým jídelníčkem, ale není to docela pravda, jak nás přesvědčí Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření, kteří nejen kvůli receptu na rybí polévku nahlédli do jedné ze starých kuchařských knih.

Recept uvádíme v původní podobě, jak je zaznamenán v dobové kuchařce:

Kousky rozličných ryb dej na rendlík, přidej k nim celer, petržel, pór nebo cibuli a nech to dusit, dále usmaž housku a utluč v hmoždíři s uvařenými žloutky, dej to do hrnku s onou dušeninou, přilej vody petrželové a nech to vařit.

Zatím do půl žejdlíka chladné čisté polívky rybí dej 4 vejce a 2 žloutky, přidej trochu květu, smíchej to, hrnek pověs do vařící vody a nech to hodinu vařit, pak vybírej lžičkou knedlíčky do mísy, polívku proceď, dej do ní žloutky, květ, a máš-li trochu másla a vlej ji na mísu na tu rosolinu.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.