Maso veverčí na švestkách

Ještě v roce 1917 se v kuchařských knihách objevovaly recepty, které jsou z dnešního pohledu neuvěřitelné. Tehdy byla skutečná nouze a jedlo se třeba i maso veverčí. Poslechněte si, co to tom zjistili Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření.

Recept uvádíme v podobě, jak je zaznamenán v doborvé kuchařce. Český rozhlas upozorňuje, že recept slouží jako historická zajímavost, veverka je chráněný živočich a její lov není dovolený.

V octové vodě uvaříme švestky, nebo třešně, scedíme je a prolisujeme sítem s jemnou strouhankou z topinek zpět do ovocného vývaru. Přidáme porce veveřího masa včetně srdíček a jadérek, osolíme, okořeníme a uvaříme doměkka. Omáčku zahustíme máslovou jíškou, popřípadě jen zaprášíme moukou a povaříme. Ozdobíme smaženými jablky.   

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová