Marmeláda z borůvek podle našich babiček

Pokud jste se v minulých dnech vydali do lesa na procházku, tak jste si kromě hub možná přinesli i borůvky. Ty, co jste nestačili sníst,  proměníme na marmeládu. Podle receptu, který připravili Jaroslav Hoření a Vladimíra Jakouběová.

Kamenné láhve naplň borůvkami, přidej do každé láhve tři lžíce tlučeného cukru, obvaž je hodně pevně klihovým papírem, postav je do velkého, vařící vodou naplněného hrnce a nech to tři hodiny takto v páře vařit; potom láhve i s vodou odstav od ohně, nech je vystydnout, načež je vyndej a uschovej. Takto zavařené borůvky, natírej na chleba nebo vdolky. Když jich chceš upotřebit, musíš sekyrkou nebo velkým nožem svršek láhve urazit. 

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.