Jak propojit kávu s uměním? O víkendu to poprvé zkusí v libereckém Malém divadle

Jakub Marvan si do Kultury pod Ještědem pozval Kristiána Kříže, jednoho z pořadatelů Libereckého kávového festivalu Czech Brewers Cup 2023.

Čtěte také

V Liberci se o posledním dubnovém víkendu uskuteční první kávový festival. A jeho součástí bude i národní kolo soutěže Czech Brewers Cup 2023, kde baristé soupeří v přípravě nejlepší filtrované kávy. To vše se od pátku 28. do neděle 30. dubna.

Jedním z pořadatelů Libereckého kávového festivalu je Kristián Kříž, který prozradil, co jeho návštěvníky čeká, jak se dá káva propojit s uměním a kam se za poslední roky posunula „kávová kultura". Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.