Babiččina rosolka z bejlí

V receptech našich babiček si připomeneme výrobu rosolky, likéru, který si hospodyně vyráběly sami doma, a připíjelo se s ním třeba na konec masopustu. Recepty našich babiček připravují Jaroslav Hoření a Vladimíra Jakouběová.

Ingredience
  • 2 hrsti mátových listů (čerstvé z truhlíku, nebo sušené)
  • 10 g semínek koriandru
  • 1 l pálenky
  • 1 l vody
  • ½ kg cukru

Mátu opláchneme, nasekáme nadrobno a dáme do láhve. Přidáme koriandr, zalijeme pálenkou a necháme vyluhovat 2 až 3 týdny při pokojové teplotě. Výluh přecedíme. Na 1 litr výluhu přidáváme ½ kg cukru svařeného s vodou. Vychladlý cukerný roztok smícháme s mátovým výluhem. Likér v lahvích necháme ještě několik týdnů uležet.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...