Vomasta s řeřichou a ředkvičkami
Jaro v kuchyních našich babiček bylo spojené s různými bylinkami. Jednou z nich byla řeřicha. Vydáme za její historií a prospěšností a přidáme i recept na vomastu s řeřichou a ředkvičkami.
Ingredience
- 2 lžíce řeřichy
- 20 dkg domácího tučného tvarohu
- 10 ředkviček
- sůl a pepř
- domácí chléb
Ředkvičky omyjeme, osušíme a dva kusy odložíme stranou na ozdobu. Ostatní nakrájíme na kostičky. Měkký tvaroh vyšleháme a promícháme s ředkvičkami. Podle chuti osolíme a opepříme. Nakonec vmícháme usekanou řeřichu a necháme rozležet v chladu. Vomastu podáváme na dobrém domácích chlebu a zdobíme na plátky nakrájenou ředkvičkou.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.