Vomasta s řeřichou a ředkvičkami
Jaro v kuchyních našich babiček bylo spojené s různými bylinkami. Jednou z nich byla řeřicha. Vydáme za její historií a prospěšností a přidáme i recept na vomastu s řeřichou a ředkvičkami.
Ingredience
- 2 lžíce řeřichy
- 20 dkg domácího tučného tvarohu
- 10 ředkviček
- sůl a pepř
- domácí chléb
Ředkvičky omyjeme, osušíme a dva kusy odložíme stranou na ozdobu. Ostatní nakrájíme na kostičky. Měkký tvaroh vyšleháme a promícháme s ředkvičkami. Podle chuti osolíme a opepříme. Nakonec vmícháme usekanou řeřichu a necháme rozležet v chladu. Vomastu podáváme na dobrém domácích chlebu a zdobíme na plátky nakrájenou ředkvičkou.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.