Regionální potravina Libereckého kraje 2022: Přestavujeme 9 nových držitelů prestižního ocenění

Kdo a o co soutěží

Ocenění je určené regionální chovatelům, pěstitelům a výrobcům potravin. Co musí splňovat a jaká jsou pravidla soutěže, se redaktor Jaroslav Hoření vydal zjistit na farmářský trh.

V seriálu týdne se věnujeme soutěži Regionální potravina Libereckého kraje, která je určena pro malé a střední podniky s maximálně 250 zaměstnanci. Na soutěži se u nás podílí Regionální agrární rada Libereckého kraje, která v roce 2022 hodnotila 82 produktů rozdělených do 9 kategorií. S předsedou rady Robertem Erlebachem se na farmářském trhu sešel redaktor Jaroslav Hoření.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.