Našim klientům nejvíc chybí pohlazení a pohled do očí, říká ředitel františkovského Domu seniorů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Gabriel ve studiu Českého rozhlasu Liberec

S naším hostem Janem Gabrielem, ředitelem Domu seniorů v Liberci, nahlédnete do běžného režimu jak klientů, tak zaměstnanců domova. A dozvíte se, jak se připravují na sobotní povolení návštěv.

Čtěte také

V domovech pro seniory a dalších sociálních zařízeních v Libereckém kraji skončí v sobotu 5. prosince zákaz návštěv. Budou v nich ale dál platit zvláštní pravidla. Lidé se například musejí předem objednat, mít vlastní respirátor s označením FFP2 a na místě se nechat testovat.
Co nejvíce senioři v domovech postrádají? Jaké mají v současné době možnosti, jak funguje tzv. „vzpomínková místnost“, co je canisterapie? Jaká je běžná čekací doba na umístění, co všechno senior před nástupem musí splňovat? A uslyšíte i naši posluchačku, která má s Domem seniorů v Liberci na Františkově vlastní zkušenost a zavolala do studia.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová