Našim klientům nejvíc chybí pohlazení a pohled do očí, říká ředitel františkovského Domu seniorů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Gabriel ve studiu Českého rozhlasu Liberec

S naším hostem Janem Gabrielem, ředitelem Domu seniorů v Liberci, nahlédnete do běžného režimu jak klientů, tak zaměstnanců domova. A dozvíte se, jak se připravují na sobotní povolení návštěv.

Čtěte také

V domovech pro seniory a dalších sociálních zařízeních v Libereckém kraji skončí v sobotu 5. prosince zákaz návštěv. Budou v nich ale dál platit zvláštní pravidla. Lidé se například musejí předem objednat, mít vlastní respirátor s označením FFP2 a na místě se nechat testovat.
Co nejvíce senioři v domovech postrádají? Jaké mají v současné době možnosti, jak funguje tzv. „vzpomínková místnost“, co je canisterapie? Jaká je běžná čekací doba na umístění, co všechno senior před nástupem musí splňovat? A uslyšíte i naši posluchačku, která má s Domem seniorů v Liberci na Františkově vlastní zkušenost a zavolala do studia.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.