Daniel Hůlka koncertuje v Libereckém kraji. Zpívá před domovy pro seniory

V zahradách a pod okny domů pro seniory v Libereckém kraji zpívá v těchto dnech zpěvák Daniel Hůlka. Babičky a dědečkové už ho měli možnost slyšet například v České Lípě, Rokytnici nad Jizerou nebo v Domově seniorů Sychrov. Úplně první místo, které během svého třídenního turné navštívil, byl ovšem Dům seniorů v Liberci Františkově. Byla u toho i naše reportérka Lucie Fürstová.

„Tohle je publikum, pro které se krásně zpívá, protože vím, že nezpívám nikomu, kdo by to neposlouchal a bral by to jako samozřejmost. Nad těmi rouškami vidím oči a ty říkají všechno. Když se v těch očích zaleskne aspoň trošku radosti a vytržení z toho současného marasmu, tak to stojí za to,“ komentoval své angažmá před domovy důchodců v Libereckém kraji Daniel Hůlka. Ten jako mladý začínal v Šaldově divadle v Liberci, kde zpíval Escamillia v opeře Carmen.

„Ti klienti mají za sebou strašně těžkou dobu. Takovéhle chvilky jsou pro ně vysvobozením z těch těžkých všedních dní a přináší jim nové vzpomínky. Mají pak na co vzpomínat,“ uvedl ředitel Domu seniorů v libereckém Františkově, kde zpěvák své neobvyklé turné v pátek začal.

Zpěvák během několika dní vystoupí před sedmnácti domovy pro seniory, posledním koncertním dnem pro něj bude pondělí 27. dubna, kdy vystoupí například v Semilech a v Turnově.

autoři: Lucie Fürstová , reČRoL
Spustit audio

Související