Životní, kapitálové, investiční? Jak se orientovat v pojištění a na co při jeho sjednávání myslet

Nejčastější důvody, proč lidé uzavírají životní pojištění, jsou obava ze ztráty zaměstnání, nebo změna rodinné situace. S finančním poradcem Dušanem Birkou si o tom, jak správně nastavit výši pojistky i jaké jsou možnosti připojištění, povídal Pavel Kudrna.

Co je nejčastějším důvodem k uzavírání životních pojistek? Jak si správně nastavit výši pojistky? Co všechno se v rámci životního pojištění uvádí jako pojistná událost? Jaký je rozdíl mezi životním, kapitálovým a investičním životním pojištěním a pro koho je které vhodné? Jak je to s daňovými odpočty a co všechno musí splňovat pojistné plnění?

Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko