Vždycky se vyplácí odkládat si nějaké peníze stranou, budou se hodit, říká finanční poradce

Vlna zdražování plynu, elektřiny i pohonných hmot se citelně promítne do rodinných financí, stejně jako zdražování potravin. S finančním poradcem Dušanem Birkou si o tom, jak si upravit rodinný rozpočet, na čem můžeme ušetřit, nebo jak ochránit naspořené peníze před inflací, povídala Iveta Kalátová.

Mít přehled, jaké platby člověka každý měsíc čekají a počítat s tím, to je priorita...
Dušan Birka, finanční poradce

Dušan Birka

Dělá si i finanční poradce domácí rozpočet? Jak nejlépe a na čem v domácnosti uspořit? Co dělat, když se dostaneme do finančních nesnází a nebudeme moct třeba zaplatit splátku půjčky? Ruší se pojištění, když nezaplatíme jednu splátku? Jak postupovat, když má člověk více půjček, ale nezvládne je už splácet všechny? Je lepší šetřit si finance, nebo si vzít půjčku?

Poslechněte si rozhovor s finančním poradcem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.