Živě od vás: Liberecká Archa pomáhá volně žijícím zvířatům. Některá to ale nepotřebují…

Jak správně pomáhat zraněným zvířatům v přírodě? Kam se obrátit v případě nálezu volně žijícího zvířete v nouzi? Co dělat, když najdeme zraněného živočicha? Můžeme si některé ze zvířat adoptovat? Nejenom na tyto otázky odpovídala ředitelka Záchranné stanice Archa Ivana Hancvenclová.

Čtěte také

Odchyt handicapovaných volně žijících zvířat na Liberecku, Jablonecku a Frýdlantsku, odborné ošetření a léčbu zraněných a nemocných živočichů, rekonvalescence a potřebná rehabilitace volně žijících zvířat, vypouštění uzdravených jedinců zpět do přírody, odchov nalezených opuštěných mláďat a jejich navracení do přírody a zajištění důstojných podmínek pro dožití trvale handicapovaným zvířatům. To jsou základní služby, které poskytuje Záchranná stanice při centru Archa Liberec, kam se redaktor Jaroslav Hoření vypravil za hostem Dopoledne pod Ještědem. Hostitelkou tentokrát byla ředitelka stanice Ivana Hancvenclová.

Jak se rok 2021 liší od těch předchozích a měl koronavirus vliv na zvýšení počtu raněných zvířat – třeba v souvislosti s tím, že lidé chodili víc do přírody? Ne všechna zvířata, která do Archy lidé přinesou, popřípadě zvířata, ke kterým záchranáře zavolají, potřebují pomoc. Kdy je správné zasáhnout a kdy ne? Co se aktuálně v přírodě děje, s čím se můžeme setkat? Jak mohou lidé pomoci činnosti Záchranné stanici Archa Liberec a dalším stanicím v kraji?

Poslechněte si záznam živého vysílání.

Spustit audio

Související