Slepice s vopichem

28. duben 2020

Libeček nebo vopich, jak se říkalo kdysi, je další z jarních bylinek, které voněly kuchyněmi našich babiček. Vopich nám pomůže při vaření slepice.

Slepice s vopichem

1 slepice
10 dkg špeku
6 dkg sádla
1 cibule
nasekaný vopich /libeček/
vývar
kmín
pepř

Slepici dočistíme, opláchneme, nakrájíme na porce a maso protáhneme necelou polovinou špeku, osolíme, okmínujeme a opepříme. Na sádle osmažíme drobně pokrájený zbytek špeku, na něm pak drobně krájenou cibuli a nakonec maso, které po chvilce podlijeme vývarem, a pomalu dusíme do měkka. Během dušení maso přeléváme šťávou, podle potřeby doléváme vodu nebo vývar. Měkké maso vyjmeme, šťávu necháme vysmahnout na tuk, pak ji zaprášíme moukou, kterou necháme v tuku opražit. Podlijeme vývarem, dobře rozšleháme, přidáme nasekaný vopich a necháme povařit asi hodinu, až se začne oddělovat tuk. Vložíme maso, prohřejeme ho a podáváme s bramborovým knedlíkem nebo s brambory.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.