Silná hnědá polévka

20. únor 2020

To nejlepší maso ze dvorku nebo od řezníka, zeleninu a koření. To budeme potřebovat, abychom si uvařili silnou polévku, která v časech našich babiček byla voňavá, posilující i léčivá.

Silná hnědá polévka

Recept v původní podobě zápisku prababičky Vladimíry Jakouběové:

„Dej na rendlík kus másla, dvě na koláčky rozkrájené cibule, jeden celer, dva kořeny petružele, dvě mrkve, jednu kapustu, všecko rozkrájené, potom rozkrájej na kousky kus hovězího, kus libového vepřového a menší kousek uzeného masa, vlož ho s rozličnými zbytky od drůbeže na tu zeleninu a nech to až do hněda dusit; musíš však bedlivě dohlížet a častěji tím zamíchat, aby se to nepřipálilo; pak to dej do hrnce, nalej na to 8 hrnků vody a nech to ještě asi hodinu vařit; potom polívku proceď, vlej ji do mísy na smažené, na nudličky rozkrájené žemličky, a nes ji na stůl. Můžeš také do polívky zavařit nudle na vlas nakrájené nebo zaklechtat vajíčkem. V tom případě nepřidávej žemličky."

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.