Rozvárka z jablek

23. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jablka

Pokud máte ve sklepě zbytky loňské úrody jablek, tak by se vám mohl hodit tento recept. Vyzkoušíme rozvárku z jablek, na kterou nám stačí pár jablíček, které už k zakousnutí nelákají, ale je škoda je vyhodit.

Rozvárka z jablek

Dej do kuthánku 10 lžic cukru, 3 hřebíčky, nalej naň tři čtvrti žejdlíku vody a vytlač šťávu z jednoho citronu. Pak rozkroj dvanácte jablek v půli, ohryzky vykroj a jablka oloupej, vlož pak každou polovičku hned do připravené sladké vody, pak je přistav k ohni a nech zvolna vařiti do měkka, nesměji se však nechati tak dlouho, až by se rozpadly, odstav je pak od ohně a nech vychladnouti, pak jablka vyber, urovnej je na misku, omáčku z nich skrze sítko proceď, nech do husta svařiti, a polej jí pak jablka.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová