Přesbidlo

13. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zámecká kuchyně na Frýdlantu
0:00
/
0:00

Brambory a kroupy jsou základní suroviny, ze kterých se vařilo v chalupách v Podkrkonoší. V chudých dobách muselo stačit je ochutit trochou bejlí a oběd byl hotový. A tento jednoduchý recept pod názvem „Přesbidlo" pro nás připravila Vladimíra Jakouběová.

Přesbidlo

1 kg brambor uvařených ve slupce
30 dkg krup
3 cibule
15 dkg slaniny
3 lžičky majoránky
česnek dle chuti
sůl
sádlo

Kroupy večer předem namočíme do studené vody, druhý den uvaříme. Na větší pánvi rozpálíme trochu sádla a necháme v něm rozškvařit slaninu pokrájenou na kostičky. Pak přisypeme posekanou cibuli a společně osmažíme dozlatova. Vmícháme majoránku, tři rozmačkané stroužky česneku a vysypeme z pánve. Na zbylém omastku opečeme na kostičky pokrájené brambory. K opečeným bramborám přidáme uvařené kroupy, osmaženou cibuli se slaninou, všechno promícháme, a ještě společně chvíli opékáme. Dochutíme solí a libovolným množstvím (podle chuti) rozmačkaného česneku a majoránky. Podáváme s kysaným zelím.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.