Postní topinky

V receptech našich babiček nás čekají postní topinky. Pokud si říkáte, co na tom může být zvláštního, tak budete překvapeni, vůbec nejde o topinky v podobě, kterou zná asi každý, ale o sladkost. Nejprve ale Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření nahlédnou do Národních listů.

Recept uvádíme v původním znění, jako ho zaznamenaly dobové kuchařky:

Ostrouhej kůrku ze dvou žemliček, rozkrájej je na tenké lístky a urovnej je na máslem vymazanou mísu buď plechovou nebo jinou, s kterou to může přijíti do trouby; dej do hrnku 8 vajec, hodně je rozmíchej a trochu osol, vlej je do rozpuštěného másla, a udělej při ustavičném míchání drobně míchané, ne příliš tuhé vejce; načež je dej na misku, přidej k nim dvě hrsti loupaných, drobně rozkrájených mandlí, žejdlík tlučeného cukru, dobře to promíchej a pomaž tím ty žemličkové lístky; potom dej do půl žejdlíka vařené studené smetany dva žloutky, dobře to rozmíchej a ty pomazané žemličky všude stejně tím polej; nyní dej žemličky do trouby, a když jsou napolo upečeny, ustrouhej půl žejdlíka loupaných mandlí, smíchej je s půl žejdlíkem tlučeného cukru, topinky pokrop rozpuštěným máslem, posyp je tím cukrem a mandlemi, a nech je do zlatova upéct; pak je dej i s mísou na tabuli.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...