Polévka z vepřového ocásku

21. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Středočeská zabíjačka na Regionu

V kuchyních našich babiček to v tomto období roku vonělo hlavně masem. Připomeneme zabíjačkovou hostinu a Vladimíra Jakouběová přidá recept na polévku z vepřového ocásku, což je dnes neprávem opomíjená surovina a dříve vyhlášená zabíjačková pochutina.

Polévka z věpřového ocásku 

1 vepřový ocásek
1 cibule
1 mrkev
1 petržel
kousek celeru
po 10 kuličkách nového koření a pepře
3 bobkové listy
sůl
2 hrsti krup
zelená petrželka nebo pažitka

Ocásek důkladně očistíme, omyjeme a zalijeme studenou vodou. Osolíme, přidáme oloupanou cibuli, koření, po půlce mrkve, petržele a celeru. Uvaříme doměkka.

Uvařenou polévku scedíme. Do vývaru vložíme nahrubo nastrouhaný zbytek kořenové zeleniny a uvaříme změknutí, cca 5 minut. Maso z ocásku obereme od kosti, pokrájíme nadrobno a vložíme do polévky. Nakonec přidáme zvlášť uvařené kroupy. Na talíři posypeme bylinkami.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...