Pečený bůček na kmíně
Další povídání o kuchyních našich babiček, které se sběratelkou receptů Vladimírou Jakouběovou připravuje redaktor Jaroslav Hoření, bude věnované kmínu, který se nám bude hodit k přípravě pečeného bůčku.
- 1 kg bůčku
- sůl
- kmín
- 2 cibule
- 3-4 stroužky česneku
Kůži omytého a osušeného bůčku nařežeme do mřížky. Ze všech stran ho osolíme a okmínujeme. Uložíme do pekáče nařezanou kůží dolů, kolem rozmístíme na klínky nakrájenou cibuli a na plátky nakrájený česnek. Podlijeme troškou vody, přikryjeme a vložíme do trouby.
Po půl hodině bůček otočíme kůží nahoru, je-li třeba, podlijeme horkou vodou a dál pečeme přikryté. Když maso změkne, odkryjeme, a necháme ze všech stran zezlátnout. Podáváme teplý, nebo studený, s chlebem.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka