Medová roláda

20. únor 2020

Pokud máte rádi sladké, tak tento recept vás určitě potěší. Podíváme se do cukráren, které u nás vznikaly na konci 19. století a na přípravu jednoho z lahodných zákusků.

Medová roláda

160 g hladké mouky
100 g moučkového cukru
100 g medu
1 celé vejce
4 žloutky
sníh ze 4 bílků
špetka soli
lžička jedlé sody

Do mísy dáme celé vejce, žloutky, cukr, med a vyšleháme do pěny. Ušleháme sníh z bílků a špetky soli. Mouku smícháme se sodou. Do žloutkové pěny zlehka vmícháme střídavě sníh a mouku. Těsto rozetřeme na plech vyložený povoskovaným papírem a upečeme dozlatova. Upečenou roládu stočíme i s papírem a necháme vychladnout. Po vychladnutí papír sloupneme, rozmotanou roládu potřeme libovolným máslovým krémem a zarolujeme. Povrch rolády můžeme potřít zbytkem krému a posypat nastrouhanými ořechy, nebo jen před podáváním pocukrovat.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...