Krůtí hamburger = zdravý gurmánský zážitek?

29. září 2017
Koktejl

Když je něco dobré, nebývá to zdravé a naopak. V případě krůtích hamburgerů by tomu tak být nemuselo. Alespoň pokud se jedná o krůtí hamburgery z Brniště, které jsou dalším oceněným potravinářským produktem soutěže Výrobek roku Libereckého kraje 2017 v kategorii masných výrobků.

Čtěte také

Krůtí hamburger je polotovar z čerstvého přiměřeně kořeněného masa. A maso pochází převážně z krůt chovaných místní zemědělskou firmou, která je největším českým chovatelem krůt a mateřskou společností zpracovatele. „Do hamburgeru používáme pečlivě vybranou směs mas, je tam bílá i červená část té krůty. A náš hamburger je opravdu čisté maso. Když se podíváme na složení, tak masa je 98 procent, asi půl gramu tuku na 100 gramů a zbytek je koření a sůl,“ popisuje složení ředitel firmy Pavel Voves.

Krůtí maso = superpotravina

Krůtí hamburger od regionálního výrobce, který je zároveň největším tuzemským zpracovatelem krůtího masa

Odborníci na výživu řadí krůtí maso mezi 14 superpotravin, které jsou prý nejlepší prevencí proti civilizačním chorobám. „V krůtím mase je velmi málo tuku i vůči drůbežímu masu a další věcí je skladba aminokyselin a mastných kyselin. Z mého pohledu patří krůtí mezi nejzdravější maso,“ dodává Voves.

„Hambáč“ na grilu, pánvi i v troubě

Hamburgery se prodávají balené v ochranné atmosféře, tak vydrží čerstvé až osm dnů. Když je zákazník rozbalí, měl by je ihned zpracovat. Jak? Nejlépe samozřejmě na grilu, což preferuje i šéf firmy, ale lze je připravit na pánvi i v troubě. I když zastánci zdravé výživy o těchto způsobech přípravy jídla neradi slyší, patří krůtí hamburger mezi relativně zdravé potraviny.

Jak vypadá "zákulisí" největšího českého zpracovatele krůtího masa? Podívejte se na fotku:

Bourání masa
Spustit audio