Liberec je pro mě startem, odcházelo se mi nelehko, říká Iva Janžurová

19. květen 2018
Koktejl
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03400212.jpeg

Známá česká herečka Iva Janžurová slaví dnes 19. května narozeniny a Český rozhlas Liberec jí po telefonu popřál vše nejlepší. Svůj herecký um předvedla herečka ve více než dvou stovkách filmů, seriálů a pořadů. Začínala v divadle F. X. Šaldy, později se stala členkou Divadla na Vinohradech a více než dvacet let působila v Národním divadle. Jak vzpomíná na své divadelní začátky v Liberci?

„Nedávno jsem byla v Liberci na akci lidí, kteří zachraňují kino Varšava. Tam jsem zavzpomínala, jak jsem bydlela na Vavřincově vrchu, měla to kousek do divadla,“ říká herečka.

Na dny strávené ve městě pod Ještědem vzpomíná s láskou. „Divadelní sezóna v Liberci pro mě byla úžasná, plná práce, krásných rolí, odcházelo se mi odtud velmi nelehko. Liberec je pro mě samozřejmě startem, nikdy na to nezapomenu a všechny vzpomínky si uchovávám svěží,“ doplňuje Janžurová.

50. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Iva Janžurová (Cena prezidenta MFF KV za mimořádný přínos české kinematografii)
autor: Tomáš Beneš
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...