Kapr na pivě

17. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na kapří výpečky budeme potřebovat podkovy o šířce maximálně 2 cm
0:00
/
0:00

Pokud máte rádi rybí recepty a zároveň zastáváte názor, že ryba musí plavat, tak vás potěší tento recept Vladimíry Jakouběové.

Kapr na pivě

Velkého čerstvého kapra zbavíme šupin, vyvrhneme, uřízneme hlavu a ploutve, omyjeme a nakrájíme na podkovy. Osolíme, a naložíme do marinády piva, octa a kořenové zeleniny. Necháme 1 den naložené.  Druhý den v kastrolu rozpálíme sádlo, přidáme trochu másla, spaříme v něm dvě na kostičky nakrájené cibule, dva rozmačkané stroužky česneku podusíme, přidáme porce kapra a přiklopené podusíme. Potom okořeníme solí, pepřem a pořádnou dávkou mletého kmínu. Přidáme kousek nastrouhaného (starého) černého chleba a 1/8  litru piva a potom maso dovaříme. Podáváme s českým knedlíkem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.