K moři za 9 eur. Cestu vlakem ze Žitavy až k Baltu, se zastávkami v Drážďanech a Berlíně, vyzkoušela naše redaktorka

Hitem léta 2022 u našich německých sousedů je celoměsíční jízdenka za 9 eur. Díky ní mohou i cestující z Česka cestovat po Německu téměř neomezeně. Na prázdninovou cestu se vydala redaktorka Ivana Bernáthová.

Sousední Německo zavedlo na léto 2022 mimořádně levnou jízdenku. Stojí 9 eur, tedy méně než 250 korun, a turista s ní může procestovat celou zemi křížem krážem po regionálních tratích. Celoměsíční jízdenka po Německu za 9 eur platí do konce srpna. Zbývá tedy ještě několik dní na to, část země našich sousedů vlakem projet.

Z Liberce k Baltu se vlakem spolu s kamarádkou vydala redaktorka Ivana Bernáthová. A po cestě se zastavily na unikátní multimediální výstavě o králi Augustovi Silném ve Zwingeru v Drážďanech a také si v Berlíně prohlédly královskou rezidenci Charlottenburg. Poslechněte si reportáž.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.