Sjezdovky na Ještědu na terénní tříkolce. Novou adrenalinovou zábavu vyzkoušela i naše reportérka

26. červen 2022

Sportovní areál na Ještědu nabízí novou adrenalinovou zábavu. Sjezd strmých svahů Ještědu na terénní tříkolce. Vyzkoušela si ho i reportérka Českého rozhlasu Liberec Ivana Bernáthová.

Redaktorka Ivana Bernáthová si vyzkoušela novou atrakci na Ještědu - terénní tříkolku

A co zjistila? Zájemce o jízdu na tříkolce musí nejprve v infocentru nedaleko dolní stanice lanovky Skalka vyplnit formulář se základními pokyny, jak bezpečně jezdit na tříkolce. Lidé si prý mají hlavně dávat pozor při křížení tras na Ještědu, aby se nesrazili s nějakým cyklistou.

Vše potřebné pro jízdu – masivní tříkolku, helmu i ochranné brýle – pak dostanou na horní stanici lanovky Skalka. Tam jim dají také instrukce, jak se tříkolka řídí, i jak se s ní efektivně brzdí. A kudy se z Ještědu na terénní tříkolce můžou vydat?

Tříkolky si zájemci půjčit na horní stanici lanovky Skalka na Ještědu

„Jezdí se po bývalé Liberecké a napojí se na Černý vrch. A z Černého vrchu kolem, jak byla budka na lanovku, tak tam se jede tou pěší zónou a zpátky na Skalku,“ doporučil Miroslav Tuček, který tříkolky na Ještědu půjčuje.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.