Je to vlastně vracení života do krásných míst v podještědském kraji, popisuje spolek Dubáci jeho předseda

16. červen 2022

V Kultuře pod Ještědem si moderátor Jakub Marvan povídal s Janem Havelkou, předsedou spolku Dubáci, který mimo jiné v rozhovoru připomněl četbu na pokračování, na které se podílel a kterou jsme již představovali. A má pro vás také pozvánku na víkend.

Jan Havelka, předseda spolku Dubáci

„Spolek Dubáci vznikl v roce 2012 a zabývá se pomocí při obnově kulturních památek, a organizováním kulturních akcí, takové vracení života do krásných míst v podještědské krajině,“ popsal Jan Havelka stručně náplň spolku Dubáci.

Jak se student z pražských Dejvic dostal na Českodubsko? Co je to Pouť mezi dvěma Jány? Kde se koná a komu je určená? Jaká je historie téhle události a jak se za deset let proměnila? 

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.