Aristokratka má šmrnc, hereckou nadsázku, to mě baví, nejsem jen drsňák, brání se Hynek Čermák
Do kin vstoupilo pokračování komediálního filmu Aristokratka ve varu, které se mimo jiných míst natáčelo i na zámku Lemberk u Jablonného v Podještědí. Jednu z hlavních postav hraje Hynek Čermák, kterého si k rozhovoru nejen o tomto filmu pozvala redaktorka Jana Švecová.
Filmovou premiéru mělo nedávno pokračování komedie na motivy románu Evžena Bočka Poslední aristokratka, tentokrát pod názvem Aristokratka ve varu. Příběh oživilo několik nových postav; schovanka Deniska, hygienik Šváb nebo chiropraktička v podání Petry Nesvačilové.
Základní obsazení s Taťjanou Dykovou, Eliškou Balzerovou, Pavlem Liškou a Martinem Pechlátem zůstává stejné; včetně hradního pána Františka alias Franka Kostky z Kostky v podání Hynka Čermáka.
Mimopražští diváci znají Hynka Čermáka spíše z filmových rolí. Ve filmu Gangster K představoval Radovana Krejčíře, v seriálu Rapl poněkud svérázného kriminalistu, tedy hlavně drsné chlápky. V komedii Aristokratka ve varu hraje spíš flegmatického dobráka.
„To je nějaký divácký omyl, Rapl a Gangster K jsou vlastně jediné filmy, kde hraji drsňáka. Natočil jsem dalších 50 filmů nebo seriálů, většinou komediálních, to je poloha, kterou mám radši. Aristokratka má takový francouzský šmrnc, hereckou nadsázku, to je obor, který mě baví,“ uvádí na pravou míru Hynek Čermák.
„To jsem dělal třeba v Dabing Street, ve Zkáze Dejvického divadla, podobný způsob jsme měli ve Vinařích. To jsou věci, které jsou výsostně komediální. To je spíš můj obor, než nějaký zabiják,“ dodává.
Hynek Čermák původně ani nechtěl být hercem. „Chtěl jsem být profesionálním pilotem. A vlastně jsem se dlouho živil jako osobní strážce. Možná právě proto, že jsem to herectví vždycky bral s nadhledem, tak mi to nějak šlo líp, než to lítání třeba,“ říká s úsměvem.
Herec se také věnuje fotografování. „Věnuju se tomu pořád, ale je to v takových vlnách. Když mám moc hezké práce, jako třeba teď, tak to nechávám spát, protože ono je k tomu potřeba taky hodně sil a energie, aby člověk něco vytvořil. A těším se na to. Je to způsob, kterým odpočívám,“ přitakává.
Jak se mu natáčelo pokračování Aristokratky? Z čeho ho při natáčení bolelo rameno? Setkává se se svými hereckými kolegy z Aristokratky i při jiné práci? Jak přistupoval k roli Franka? A chtěl být někdy režisérem? Poslechněte si záznam rozhovoru.
Související
-
Tomáš Hanák: Když vidím ve vlaku čtenáře, říkám si: Ano, to je skvělé trávení času
Tomáš Hanák jako patron unikátní nádražní knihovny v Turnově přijel na oslavu 5 let od jejího vzniku a při té příležitosti poskytl rozhovor Českému rozhlasu Liberec.
-
Liberec býval šedivý, když jsem byl dítě. Teď se krásně vyloupl, vzpomíná Jan Budař
O Vánocích, dětství v Libereckém kraji i Princi Mamánkovi si s Janem Budařem, hercem, muzikantem, režisérem i scenáristou, povídal kolega Jakub Marvan.
-
Dodal džbány do filmu Barbie. Filmaři si nás našli sami, říká sklář z Kamenického Šenova
Ve filmu Barbie můžou diváci vidět i české džbány z Kamenického Šenova. Vyrobila je společnost Klimchi. Původně přitom vůbec nešlo o produkt pro film.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.