Vzpomínání i stoletý recept na kapra. Vánoce s dámami Evou a Karolínou ze Šaldova divadla

26. prosinec 2023

Poslechněte si svátečně laděný rozhovor s herečkami Divadla F. X. Šaldy v Liberci: S letošní držitelkou ceny Thálie Karolínou Baranovou a paní Evou Lecchiovou, která se podělila i o téměř sto let starý recept na kapra, podle gastronoma Edouarda de Pomiana.

Eva Lecchiová, Karolína Baranová a Jakub Marvan při natáčení svátečního rozhovoru

Herečky Divadla F. X. Šaldy Karolína Baranová a Eva Lecchiová jsou od sebe generačně vzdálené, jsou ale blízkými přítelkyněmi. Společně zavzpomínaly na své začátky v libereckém divadle, na to, co jim v kariéře pomohlo nejvíc, i na vánoční zvyky, zamrzlou Vltavu, zpívání v krojích a jeden starý, ale velmi chutný recept na kapra.

Poslechněte si záznam rozhovoru.

autor: Jakub Marvan
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.