Je to různorodé, já si ale oboje užívám na 100 procent, říká Pospy, zpěvák The Scoffers a Nanday

12. září 2022

Moderátor Jakub Marvan si do Kultury pod Ještědem tentokrát pozval Tomáše „Pospy“ Pospíšila, frontmana libereckých hudebních uskupení,  která jsou sice jiná, přesto mají, kromě zpěváka, hodně společného.

Čtěte také

„The Scoffers to je moje rodina. Kapelu máme 12 let a je to prostě grunge, takovej ten správnej, devadesátkovej, prostě to všechno děláte z plna hrdla. V Nanday je to s energií stejné, bublá to a stříká ušima, jen děláme malinko jinou muziku,  s jinou aranží, s jinou myšlenkou, texty úplně jinam… Je to různorodé, ale já si užívám oboje na 100 procent,“ popisuje Tomáš Pospíšil rozdíl mezi kapelami, před kterými na pódiích stává.

Která z kapel ho v současnosti víc zaměstnává? Čím to, že začal psát české texty a jak na ně reagují fanoušci? A kdy můžeme The Scoffers vidět v Liberci? Poslechněte si záznam rozhovoru a také skladbu Hoď kamenem, která je z dílny The Scoffers.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.